Carlo Nasi is een Italiaanse zakenman met nauwe banden met de familie Agnelli. De invloedrijke dynastie achter onder meer autofabrikant Fiat en luxe sportwagen merk Ferrari. Hij is verwant aan Gianni Agnelli, de legendarische topman van Fiat die het bedrijf decennialang heeft geleid. De naam “Nasi” duikt regelmatig op in overzichten van de Agnelli-stamboom. Carlo Nasi komt in beeld als een neef van Gianni. Door die connectie heeft hij van oudsher een belangrijke rol gespeeld in de familiebedrijven.

- Naam: Carlo Nasi
- Nationaliteit: Italiaans
- Familieachtergrond: Afkomstig uit de invloedrijke Agnelli-familie (Fiat, Ferrari)/ neef van de oprichter
- Beroep: Zakenman, voormalig financieel directeur, investeerder
- Bekend vanwege: Connecties met de Agnelli’s, zijn zakelijke carrière, relatie met Patty Brard
- Leeftijd; 76 jaar
- Vermogen; schattingen lopen uiteen van 150 tot 250 miljoen euro.
In de jaren 80 begon Nasi’s carrière binnen Fiat, waar hij verschillende management- en financiële functies bekleedde. Zo was hij betrokken bij de financiële planning en controle. Wat hem in de jaren 90 een opstap gaf naar de positie van financieel directeur bij Ferrari. Destijds nog een integraal onderdeel van het Fiat-concern. Al vrij vroeg in zijn leven bouwde Carlo Nasi zo een inkomen op van rond de 100.000 euro per jaar, maar ook aanzien. Hetgeen een stevige basis legde voor zijn verdere zakelijke successen.
Familieachtergrond en verbinding met de Agnelli’s

De Agnelli-familie stamt af van Giovanni Agnelli, de oprichter van Fiat in 1899. Carlo Nasi’s eigen familietak is gerelateerd via huwelijken en generaties met deze industriële grootmacht. Zijn overgrootvader Carlo Nasi (1877-1935) was getrouwd met Aniceta Caterina Agnelli, de dochter van Giovanni Agnelli. Met zulke wortels lag voor hem een toekomst in het familie-imperium voor de hand. Fiat groeide in de twintigste eeuw uit tot een symbool van de Italiaanse economische wederopbouw. Dit ging gepaard met talloze overnames en fusies, en daar genoot Nasi als erfgenaam en medewerker de vruchten van.
Carrière en zakelijke ondernemingen
Carlo Nasi startte, volgens diverse bronnen, zijn loopbaan als stagiair bij de Olivetti Group. Een bekende Italiaanse fabrikant van schrijfmachines en computers. Daarna klom hij op naar hogere posities binnen financiële instellingen als BNL, Allianz en Unicredit. Bij BNL (Banca Nazionale del Lavoro) droeg hij verantwoordelijkheden voor diverse afdelingen. Ook had hij invloed op een “zeer geavanceerde werkkultuur.” Bij verzekeringsgigant Allianz bekleedde hij verschillende managementfuncties en bevorderde hij de expansie van het bedrijf. Aansluitend was hij bij Unicredit betrokken bij de groei van vermogensbeheer. Deze verantwoordelijke banen leverde hem inkomsten op die al een meervoud van de eerder genoemde 100.000 euro per jaar was.

Gaandeweg kwam hij opnieuw in de automobielwereld terecht. Tijdens de jaren 90 nam hij de positie van financieel directeur (CFO) bij Ferrari op zich. Met zijn achtergrond in financieel management en zijn band met de Agnelli-familie was hij bij uitstek geschikt voor deze functie. Later trok hij zich wat terug uit de directe spotlights van Fiat en Ferrari, maar bleef hij actief in diverse andere ondernemingen. Zo is hij voorzitter van het Italiaanse verzekeringsbedrijf Cattolica Assicurazioni en CEO van de holdingmaatschappij Coop Italia. Dit alles draagt bij aan zijn inkomen, wat volgens recente schattingen al tussen de 700.000 en 1 miljoen euro per jaar bedraagt. Daar is het dividend uit bepaalde investeringen en geërfde aandelen nog niet in verwerkt. We kunnen dus gerust uitgaan dat bovenop zijn vermogen jaarlijks ook nog eens 3 a 4 miljoen aan inkomsten komt.
Carlo Nasi en zijn relatie met Patty Brard
In Nederland is Carlo Nasi geen onbekende. Mede door zijn huwelijk met Patty Brard, bekend van onder andere Luv’ en diverse tv-programma’s. Aan het eind van de jaren 70 en begin jaren 80 ontmoette Nasi Brard tijdens een tournee van Luv’ in Mexico. Hun ontmoeting groeide uit tot een romantische band en uiteindelijk een huwelijk in 1979. Dit huwelijk bleek geen lang leven beschoren en strandde na enkele jaren. Uit de relatie werd echter een dochter geboren, Priscilla Nasi. Zij is actief op sociale media en toont interesse in mode en lifestyle.
De hoogte van Carlo Nasi’s vermogen
Over het precieze vermogen van Carlo Nasi zijn geen officiële documenten of openbare jaarverslagen beschikbaar. Wat wel vaststaat, is dat hij via zijn familiebanden met de Agnelli’s in aanmerking komt voor aanzienlijke dividenden. Maar ook opbrengsten uit diverse holdings die met Fiat, Ferrari, Juventus FC en andere bedrijven waarmee hij verbonden is. Het aandelenpakket van Carlo Nasi is zo omvangrijk dat de waarde alleen maar te schatten is. Ook voor hem zelf.

Op basis van diverse schattingen in de Italiaanse media zou zijn nettowaarde minimaal tussen de 150 en 250 miljoen euro liggen. Hij heeft namelijk inkomstenbronnen uit:
- Salarissen uit hoge functies bij bedrijven zoals Ferrari, verzekeraars en banken.
- Dividenduitkeringen uit familie-aandelen in Exor (de overkoepelende holding achter o.a. Fiat en Ferrari), naast andere familie gerelateerde investeringen.
- Bestuurs- en adviesfuncties bij verzekeraars als Cattolica Assicurazioni en holdings zoals Coop Italia, waarmee hij zijn invloed laat gelden in uiteenlopende sectoren.
Het is echter gebruikelijk dat mensen uit zeer rijke families hun financiële gegevens goed afschermen. Dat hij tot de welgestelden van Italië behoort, staat desalniettemin buiten kijf. Een deel van dat vermogen zal na zijn overlijden terechtkomen bij zijn dochter uit het huwelijk met Patty Brard.
Hoe Carlo Nasi zijn vermogen heeft verdiend
Grofweg komt Nasi’s vermogen voort uit twee hoofdpijlers. Te weten: erfelijke belangen binnen de Agnelli-familie. Maar ook zijn eigen verdiensten in de topfuncties bij auto-, verzekerings- en voedingsbedrijven.

In zijn jaren bij Ferrari, als financieel directeur, was hij verantwoordelijk voor een groot deel van de geldstromen. Maar ook investeringsbeslissingen rond een van ’s werelds meest prestigieuze automerken. Dat leverde hem status en financiële armslag op. Zeker toen Ferrari als bedrijf successen boekte in de Formule 1 en daarmee de verkoop van exclusieve sportwagens.
Hij heeft daarna met name in de financiële wereld (Allianz, Unicredit) laten zien dat hij zich niet enkel op de auto-industrie hoefde te richten. Het managementwerk voor diverse firma’s in Italië wijst erop dat hij breed inzetbaar is. Zijn aandelenpakketten, salarisstructuur en mogelijk optieregelingen in deze organisaties droegen verder bij aan de groei van zijn persoonlijke vermogen.
Filantropische activiteiten

Naast de zakelijke kant houdt Carlo Nasi zich bezig met goede doelen. Hij heeft samengewerkt met organisaties als Save the Children om onderwijs te faciliteren voor kinderen in achtergestelde regio’s. Ook heeft hij bijgedragen aan noodhulpacties van het Italiaanse Rode Kruis in gebieden die te maken kregen met crisis- of rampomstandigheden. Met dit filantropische werk bouwt hij voort op een traditie binnen de Agnelli-familie, die in het verleden ook regelmatig in sociale en culturele projecten investeerde.


